Patraci

Dohráli jsme hru od Pátrači, sedíme na Letné, popíjíme pivo a koukáme se na západ slunce nad Prahou. Skvělé zakončení pracovního týdne. Respektive začátek zakončení, noc je ještě dlouhá. Ale o tom až jindy.

Začíná být hezky a je čas vyrazit i ven. Kromě klasických únikových her, začínají v Praze vyrůstat i hry venkovní. Ne vždy se jedná o hry únikové. Ostatně venku není moc kam unikat. Většinou jde spíše o hry dobrodružné a šifrovací. Stejně je tomu i u hry Pátrači, kterou jsme nedávno odehráli. Jaké to bylo?

Venkovní hry vs klasické únikovky

U obou verzí se můžete těšit na týmovou spolupráci, princip hry a většinou doprovodný příběh. U klasických (vnitřních) únikových her můžete velmi často očekávat technologické vychytávky, průchod více místnostmi, světelné a zvukové efekty atp.

Naopak u venkovních her převažuje vliv prostředí, ruch města a důraz na příběh a kvalitu hádanek a šifer. Zatímco klasické únikovky budete hrát v průměru jednu hodinu, na venkovní hry si vyhraďte více času. Zpravidla 2-4 hodiny.

Pátrači.cz - naše první venkovní hra

Pátrači byli naše první odehraná venkovní hra a úplně jsme nevěděli, co od ní můžeme čekat. Naše největší obavy panovaly ze zapojení šifer do venkovního prostoru: „co když někdo papírky s hádankami ukradne, snad se neztratíme a co když bude pršet?“ Nemějte obavy. I tyto otázky si zkušení tvůrci při vytváření her kladou a jsou na ně velmi dobře připraveni.

Kdo překoná náš rekord?

Whau, máme rekord a jsme hrozně šťastní! Moc často se nám to totiž nestává. I když nevíme proč. Náš tým je kompaktní, bez sobeckých hráčů, nehádáme se a navíc máme v týmu samé pěkné a usměvavé lidi. Každopádně 1 hodina 50 minut je výzva! Troufnete si nás překonat? Nezapomeňte nám dát vědět, jak jste dopadli.

patraci-solveprague

Náš tým po hře Patraci.cz v čase 1 hodina 50 minut

Hodnocení Pátračů

Pátrači jsou skvělá venkovní hra, která vás vtáhne od začátku až do konce. Oceňujeme především propracovaný příběh a velmi šikovné zapojení hádanek a šifer do ruchu města.

Pokud hledáte zábavu ve venkovním prostředí spojenou s poznáváním Prahy, tak můžeme jenom doporučit.

Celkově ujdete cca 3km (pokud začnete „šikovně“ jako my, tak počítejte spíše 4km). Čili pití a svačinu do batůžku, sluneční brýle nasadit a jde se na věc. Začnete posláním přihlášky na webu www.patraci.cz

Sleva 100 Kč a 200 Kč

Pro dva hráče použijte kód solveprague1 a dostanete slevu 100 Kč. Finální cena bude tedy 1000 Kč 900 Kč.

Pro tým 3-5 pátračů využijte kód solveprague2 a dostanete slevu 200 Kč. Finální cena bude tedy 1300 Kč 1100 Kč. Kódy vkládejte do pole Slevový kupón.